Youtube içerikleri arasında kişilerin cinsiyet, ırk ve cinsel tercihlerine saygılı olmak adına bir adım daha attı

Youtube içerik sağlayıcıların özgürlüklerini korumak adına yeni düzenlemeler yapmaya karar verdi.

Her dakika 500 saat içerik eklenen Youtube platformunda aylık 2 milyardan fazla kullanıcı video izliyor. Bu içerik dünyasında bulunan her video düzgün ve ahlaki açıdan uygun bir içerik olmayabiliyor ya da ünlülerin hayranları onların asla tercih etmeyecekleri türden çekimler yapıp sırf izlenmelerden para kazanmayı hedefleyebiliyorlar. Youtube da ev sahibi olarak adaletli tavrını korumak adına birçok düzenlemeye karar verdi. Bu tip ırk, cinsiyet ve cinsel tercihler konusunda zarar veren ya da insanları incitebilecek içerikleri silmekten tutun da o videoların tıklamasından içerik sağlayıcıya para kazandırmamaya kadar bir çok ceza planlıyor.

Bu önemli 3 kategoride yer alan politikalarını baştan sona düzelemeye karar veren Youtube kullanıcılarının bu tür içerikleri desteklemediğini hatta cezalandıracağını paylaşıyor. Amaç bu sert politikalardan kullanıcıları baştan caydırmak böylece de zaman içinde bu tür içeriklerin giderek azalıp bitmesi. Youtube video platformu olarak kullanılan dilde bile küfür veya aşağılayıcı konuşmalardan içerikleri arındırmayı hedefliyor. Böylece genç kullanıcılar için bu platform çok daha az tehlike içeriyor olacak.

Yaralayıcı ve ayrım yapıcı videolar konusunda ısrarcı olan ve uyarılara/cezalara rağmen devam eden kullanıcılar uygulamadan ban yeme tehlikesiyle de karşı karşıya kalacaklar. Tüm bu bilgilerin ışığında Youtube içerikleri konusunda kırmızı çizgilerini daha da netleştirmiş oluyor ve çok daha temiz videolara destek vermiş oluyor.