Avrupa ve Amerika’da uzun yıllardır olan, son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler olan yenilenmiş (refurbished) oldukça fazla talep görüyor.

Avrupa ve Amerika‘da müşteri memnuniyetsizliği , online alışveriş iadeleri, 30 gün koşulsuz iade gibi sebeplerden ötürü uzun yıllardır satışı gerçekleştirilen yenilenmiş (refurbished) ürünler birçok tüketicinin ilk tercihi olabiliyor.

Ürünlerin tüm testlerinin gerçekleştirildiği ve tamamen çalışır durumda teslim edildiği belirtilen sistemde en çok dikkat edilmesi gereken nokta yenilenmiş (refurbished) ürünleri satın aldığınız yerler. Çünkü işin ehli ve profesyoneli olmayan noktalardan yapacağınız alışverişlerde başınız oldukça ağrıyabilir.

Biz de, ülkemizde ürün fiyatlarının yükselmesi ve yenilenmiş (refurbished) ürünlere olan talebin artmasıyla birlikte Yüksek Teknoloji Haberler.com okuyucuları için çok önemli bir noktaya değinmek istedik ve 20 yılı aşkın süredir sektörün önemli bir markası haline gelmiş olan EFS Elektronik‘in Kurucusu Serkan Altınbaşak ile bir arayageldiğimiz bir sohbet gerçekleştirdik.

Serkan Altınbaşak, yenilenmiş (refurbished) ürünlerin dünya genelinde oldukça ilgi gördüğünü, ülkemizde de bu alanda uzun yıllardır gerçekleştirdikleri çalışamalar ve uluslararası markalarla birlikte yaptıkları projelerle Türk tüketicilerine birçok ürünü uygun fiyatlarla sunduklarından bahsetti.

Altınbaşak, yenilenmiş (refurbished) ürünlerle birlikte elektronik atık geri dönüşümü olarak ciddi yatırım yapan ve sürekliliği olan Türkiye’deki ‘’İlk ve Tek’’ firma olduklarını, servis kökenli bir marka olduklarından yapıcı olma fikri ile bu işi başarabileceğimize inanarak yola çıktıklarını aktardı. Yıllar içerisinde doğru yolda olduklarının bilincine vararak, bu bilinci geliştirerek yükselmeye başladıklarını ve ekonomiye de katkı sağladıklarını dile getirdi.

Atık elektrikli ve elektronik eşyaların yeniden doğaya kazandırma projesine dahil olarak Çevre Bakanlığı tarafından verilen lisansa sahip olduklarına da değinen Altınbaşak, hem ülke ekonomisine katkıda bulunmak hem çevreye duyarlı işleri başarabilmek hem de tüketicilere uygun fiyatlı ürünleri birinci kaliteyle sunabilmelerinden dolayı oldukça mutlu olduklarını dile getirdi.

Yüksek Teknoloji Tekno Sohbet bölümüne konuk olan EFS Elektronik Kurucusu Serkan Altınbaşak ile gerçekleştirilen sohbetin tamamına aşağıda yer alan link aracılığıyla Yüksek Teknoloji Haberler.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.haberler.com/yuksek-teknoloji-yeni-sayisiyla-yine-dopdolu-12640236-haberi/

@YuksekTeknoTv