Samsung Galaxy Note 7 küllerinden yeniden doğuyor diyebiliriz.

Samsung‘un en gelişmiş not serisi olarak duyurulan ve yaşadığı talihsizlik ile raflardaki yerini kaybeden Samsung Galaxy Note 7 geri dönüşe hazırlanıyor. Samsung’un büyük umutlarla piyasaya sürdüğü ve oldukça beğeni kazanan modeli tekrardan tüketicilerin beğenisine sunulmak üzere.

 

Peki bu nasıl olacak diye düşünebilirsiniz. Nasıl olur da başına böyle bir talihsizlik gelmiş olan bir cihaz, tekrardan piyasaya sürülür diyenler de hiç de azımsanmayacak bir sayıda. Samsung yaptığı derinlemesine çalışma ile sorunun kaynağına inmiş ve yaşanan problemin nedenini de geçtiğimiz aylarda tüketicilerle paylaşmıştı.

Wi-Fi sertifikalama sürecinde listelenen ve SM-N930K, SM-N930F, SM-N935S, SM-N930FD, SM-N930X, SM-N930S ve SM-N930L gibi kodlarla ortaya çıkan Galaxy Note 7 modeli 2.4 GHz ve 5 GHz’lik Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac desteğini de tüketicilere sunuyor olarak göze çarpıyor.

Galaxy note 7 nougat 7.0 ile geliyor

Listede göze çarpan bir diğer konu ise yazılım. Bilindiği gibi daha önce piyasaya sürüldüğünde Marshmallow 6.0.1 yazılımıyla tüketicilerle buluşan Galaxy Note 7, yeniden piyasaya sürülürken Android işletim sisteminin son versiyonu olan Nougat 7.0 ile piyasaya sürülüyor olarak gözüküyor. Yeniden piyasaya sürülmesi planlanan modelin neden android’in son sürümü Nougat 7.1.1 yerine 7.0 ile geldiği ise ayrı bir merak konusu diyebiliriz.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri çok kısa bir süre önce tüm dünyada satışa çıkmışken, Galaxy Note 7‘nin piyasaya kesin olarak sürülüp sürülmeyeceği, sürülürse hangi tarihlerde piyasada yer alacağı ise teknoloji severlerin merak konusu.

Galaxy Note 7 Bataryalarını Kim Üretecek?

Yaşadığı batarya probleminden sonra Lg ile işbirliğine giden Samsung‘un, yeni Galaxy Note 7 bataryalarını LG marka olarak kullanması muhtemel gözüküyor. Yaşanan problemi ciddiye alarak başlattığı yeni batarya test sürecini de düşündüğümüzde, yeni Galaxy Note 7 lerin sorun çıkarmadan tüketicilerin beğenisine sunulacağını tahmin edebiliriz. Birçok kişinin de, yaşanan problem sebebiyle Galaxy Note 7 modelini iade etmede çekimser kaldığını da düşünürsek, yeniden satışa sunulan Galaxy Note 7 modellerinin oldukça yüksek bir talep göreceğini de söyleyebiliriz.

@ardameric