Twitter da modaya uydu ve resim düzenlemesini gerçekleştirdi

Twitter’a yüklenen resimlerle ilgili etkileyici bir değişiklik yapan uygulama bu güzel haberi yazılımcısı Nolan O’Brien’ın attığı bir tweet ile duyurdu.

Bu değişiklik sadece Twitter’ın websitesi kullanılarak yüklenen resimlerde geçerli olmasına rağmen kullanıcılar tarafından bekleniyordu. Güncelleme sonrasında Twitter hesabınızdan yüklediğiniz resimleri artık 4 Megapiksel değil 16 Megapiksel olarak yükleyebileceksiniz. Böylece eğer ekranınız genişse yüklenen bir resme zoom yapabileceksiniz.

Görselliğe dayanan Instagram’ın popülerliğinden sonra Twitter’dan böyle bir hamle beklenirken artık kullanıcılar tweet atarken resim eklemeyi tercih edecekler. Gelecek sene de resim konusunda yine ek değişiklikler yapacak olan Twitter bu sefer de profil resimlerinin boyutunu arttıracak. Gelecek sene, Twitter hesabınızda takip ettiğiniz kişilerin tweetleri arasında gezerken daha ufak görsellerle daha fazla içerik görebileceksiniz böylece mobil kullanıcılar daha pratik bir uygulama deneyimi yaşayacaklar.

Bu heyecan verici haberi duyururken de Nolan O’Brien, 1200×800 piksel çok renkli sonbahar yapraklarının bir fotoğrafını paylaştı. Bu fotoğraf şimdilik bir ön gösterim tadında olsa da Twitter için büyük bir adım olarak değerlendirilebilir. Henüz kullanıcılar tarafından bu değişiklik için bir güncelleme yayınlamayan Twitter’da en kısa sürede bu güncelleme bekleniyor.