Spotify artık Windows Store’da

30 milyonun üzerinde içeriğe erişim sağlayan, ödüllü dijital müzik hizmet platformu Spotify, herkese diledikleri yer ve zamanda müzik erişimi sağlama hedefi ile hareket eder. Spotify, müzik içeriklerini keşfetme, yönetme ve paylaşma fırsatı sunarken, sanatçıların da bu içeriklerden haklarını almalarını sağlamaktadır. 60 ülkede 140 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan Spotify’in 50 milyonun üzerinde ücretli üyesi bulunuyor. 2008 yılında İsveç’te kuruluşundan bu yana içerik sahiplerine 5 milyar dolar üzerinde aktarım sağlayan Spotify, Avrupa’nın ikinci en büyük dijital müzik ciro kaynağı ve dünyanın en büyük ve başarılı müzik dinleme hizmet sağlayıcı konumundadır.

Spotify’ın bugünden itibaren, faaliyet gösterdiği 60 ülkede Windows 10* ve Windows 10 S’ler için Windows Store’lardan indirilebileceğini duyurdu. Aslında Spotify’ın uzun zamandır bir Windows uygulaması (Win 32) vardı. Ancak bugünden itibaren Spotify, Windows Store’dan da uygulama olarak indirilebilecek.

Spotify uygulamasını Windows Store’lara getirmek üzere Microsoft ile yapılan işbirliği, Spotify’ın müzikseverlerin diledikleri şekilde ve diledikleri yerde müziğin tadını çıkarmalarını mümkün kılmayı amaçlayan vizyonunun bir parçasını oluşturuyor.

Eğer siz de bu uygulamayı yüklemek istiyorsanız Windows Store’u buradan ziyaret edebilirsiniz.

@HandeArpaligil