Samsung Electronics Türkiye, bugün çıkan Samsung Türkiye Ofisi’nin Türkiye’den çekileceği, ürün satmayacağı, yeni ürün getirmeyeceği ve yeni ürün lansmanlarını iptal ettiğiyle ilgili olarak çıkan haberlere karşılık bir basın açıklaması hazırladı ve seçkin basın kuruluşlarına gönderdi

Dün Google‘un, Google Uygulamaları hakkında yaptığı basın açıklamasının ardından, bugün de Samsung Electronics Türkiye resmi basın açıklamasında bulundu ve Türkiye operasyonlarında herhangi bir değişiklik olmadığını bildirdi.

Samsung Electronics Türkiye tarafından yayınlanan resmi basın açıklaması aşağıda yer almaktadır.
Kamuoyuna Duyuru
Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.
Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.
Samsung Electronics Türkiye

@YüksekTeknoloji