Samsung, oldukça iddialı İnorganik Quantum Dot teknolojisi ile ekran yanmasının yaşanmadığı QLED TV çözümleriyle tüketicilere ekran yanmasına karşı 10 yıl garanti veriyor

Yeni gelişen teknolojiler ışığında televizyonlar artık çözünürlük, renk ve parlaklık gibi alanlarda büyük gelime gösterdiler. Ancak gelişen teknolojilere paralel bazı sorunlar da baş göstermeye başladı ve bu sorunlar tüketicilerin canını oldukça fazla sıkıyor diyebiliriz.

Görüntülerin uzun süre hareketsiz kalması veya ekran yapışması gibi sorunlar sebebiyle ekran görüntülerin izinin kalması olarak anlaşılan ekran yanması problemi birçok marka ve model de görülmekte ve televizyon seyir zevkini olumsuz etkilemekte.

Ekranda sabit kalan görüntüler bazı zamanlar kendiliğinden düzelse de, çoğu zaman kalıcı zarar verebiliyor ve görüntüler ekrana yapışıp kalıyor. Bu problem yalnızca televizyon izleme esnasında olumsuz etki yaratmakla kalmıyor, izleme esnasında gözleri de yorarak göz rahatsızlıklarına da sebep olabiliyor.

Samsung geliştirdiği teknolojiler ve 13 yıldır televizyon endüstrisinin lideri olması ve tecrübesiyle tüketicilerin ekran yanması problemi karşısında yaşadığı problemi ve endişeleri ortadan kaldırarak, üretmiş olduğu ürünlerde güven verici detaylara yer veriyor.

Samsung geliştirdiği yeni nesi televizyonlar ve QLED TV Serisi‘nde ekran yanması problemine büyük önem veriyor ve bu problemin yaşanmaması için tüm önlemleri alıyor. Üretmiş olduğu ürünlere oldukça güvenen Samsung, QLED TV Serisi televizyonlarında ekran yanmasına karşı 10 yıl garanti veriyor. Geliştirdiği İnorganik Quantum Dot teknolojisi sayesinde Samsung QLED TV Serisi televizyonlarda ekran yanması problemi yaşanmadığı da altını çizilerek özellikle belirtiliyor.

@YuksekTeknoTv