Galaxy akıllı telefonlar üzerinde bilgisayardaki oyun deneyimini yaşamanızı sağlayan PlayGalaxy Link, desteklediği telefon modellerini çoğalttı

Eylül ayında Beta sürümü yalnızca Galaxy Note10 ve Galaxy Note10+ modelleri için başlatılan PlayGalaxy Link, Kasım ayı itibariyle Galaxy S10 Serisini de desteklemeye başladı. Galaxy S10 Serisi‘nin bu güzel eğlence dünyasına adam atmasının hemen ardından Aralık ayı içerisinde modellerin daha da genişletileceğinin bilgisi verilmişti.

Güney Koreli Samsung verdiği sözü tuttu ve PlayGalaxy Link artık Galaxy Fold , Galaxy S9/S9+, Galaxy Note9 ve A90 modellerinde 1.07 yazılım sürümü ile çalışır hale geldi. Bahsi geçen cihazlara yazılımın kademeli olarak dağıtıldığını söyleyebiliriz.

Ancak bu güzel sistem yalnızca belirli ülkelerde kullanılabilir durumda ve maalesef içerisinde şimdilik Türkiye yer almıyor. Uygulamanın kullanılabildiği ülkeler ABD, İngiltere, Güney Kore, Kanada, İtalya, Hollanda, Fransa, Singapur ve Rusya olarak göze çarpıyor.

PlayGalaxy Link giderek kendini geliştirerek daha rekabetçi hale gelmeye gayret etse de, Steam Link, hem Android hem de iOS‘tan gün geçtikçe daha iyi hale geliyor. Moonlight App uygulaması, ilave bir PC yazılım olmadan doğrudan Nvidia‘nın yerleşik uzaktan oyun akış yeteneklerine bağlanmanın mükemmel bir yolu olduğunun altını çizmemiz gerekse de, yine de uyumlu bir GPU’ya ihtiyacınız olacaktır.

PlayGalaxy Link cihazınızda mevcutsa ve çalışması için gereken bilgisayar servisini kurma imkanınız varsa, Wake on Lan ve Windows işletim sisteminizi doğrudan telefondan açabilme gibi bazı ilginç özellikler vaat ediyor. Bu, PlayGalaxy Link‘i tam teşekküllü bir uzak masa üstüne veya VNC çözümü benzerine biraz daha yaklaştırıyor. Bu bazı kullanıcılar için diğer alternatif yaklaşımlardan daha da iyi çalışabilir.

@YüksekTeknoloji