Samsung Galaxy S10e modeli için One UI 2 arayüzüyle birlikte Android 10 güncellemesi dağıtılmaya başlandı

Samsung, One UI 2‘nin Android 10 tabanlı güncellemesini global olarak Galaxy S10 ve Galaxy S10 + cihazları için dağıtmaya başlamış, ancak ailenin bir başka üyesi Galaxy S10e ile ilgili hiçbir güncelleme bilgisi ulaşmamıştı. Bugün itibariyle, Samsung Galaxy S10e kullanıcıları için de güncellemenin dağıtılmaya başladığı doğrulandı.

1975 MB boyutunda olan güncelleme bu yılın başlarında tanıtılan tüm şık One UI 2 özellikleriyle birlikte Android 10 işletim sistemini Galaxy S10e modeline getiriyor.

Ulaşan yazılım güncellemesinin seri numarasının G970FXXU3BSKO / G970FOXM3BSKO / G970FXXU3BSKL olduğu göze çarpıyor. Avrupa’daki sim kilitsiz modellerin bu güncelleme numaralarıyla güncellemeyi alacağı görülüyor. Güvenlik güncellemesi tarihi 1 Aralık 2019 olarak gözüküyor ve bununla birlikte güncelleme getirdiği yenilikler belirtiliyor.

Geliştirilmiş karanlık mod özelliğine yönelik One UI 2‘ye kavuşan model, karanlık mod olarak bir duvar kağıdı, widget ve alarmları da kullanabiliyor. Artık gündüz ve gece ortamları için de bazı renk ayarları var.

Genel tasarımda da değişiklikler var. Artık uygulama simgeleri daha net, animasyonlar daha yumuşak. Başlıklar ve düğmeler için de düzenler optimize edildi.

Samsung‘un getirdiği işlevsel değişikliklerden bir tanesi de, yeni gezinme hareketleri. Alttan hızlı bir şekilde kaydırarak Ana Ekrana dönebiliyor, uzun süre basılı tutarak herhangi bir açık uygulama rahatlıkla görebiliyorsunuz. Geri düğmesi yerine, yalnızca bir adım geri almak için sol veya sağ kenardan kaydırabiliyorsunuz.

@YuksekTeknoTv