Samsung’un amiral gemisi serisi olan Galaxy S Serisi’nin son üyesi olan Galaxy S10 Serisi, stabil Android 10 güncellemesi almaya başladı

Samsung Galaxy S10 Serisi için geçtiğimiz aylarda başlatılan Android 10 Beta güncellemesinin ardından, stabil sürüm olarak One UI 2.0 tabanlı Android 10 güncellemesini kullanıcılara sunmaya başladı.

İlk olarak Almanya’da satılmış olan Galaxy S10 Serisi modellerine yavaş yavaş gönderilmeye başlanan güncellemenin, aralık ayında tüm bölgelerdeki kullanıcılara sunulması bekleniyor.

1.9 GB boyutunda olan Android 10 güncellemesi, One UI 2.0 arayüzü, geliştirilmiş Android 10 özellikleri ve aralık ayı güvenlik güncellemesini de içeriyor.

Samsung Galaxy S10e, S10 ve S10+ kullanıcı olarak güncellemenin dağıtılmasını beklemeden hemen kullanmak istiyorsanız bazı sitelerde güncellemenin dosyası yer almakta ve ODIN ara yazılımı ile akıllı telefonlara yüklenebilmekte. Unutmayın ki cihazınızın açılmama veya verilerinizin kaybolma riski de mevcut.

Güncelleme gelmediyse ve güncellemeyi kontrol etmek istiyorsanız, telefonunuzun ayarlar kısmından yazılım güncellemesi kısmına girerek indir ve yükle menüsünü seçmeniz yeterli olacaktır. OTA yoluyla gönderilen güncelleme telefonunuza indirilecek ve ardından güncelleme işlemi başlayacaktır.

@YuksekTeknoTv