Samsung Galaxy S Serisine yine oyuncular hazırlıyor. Özellike orta-üst segmentte başarıyı hedefleyen Samsung yeni Galaxy S10 Lite modeli ile dikkat çekiyor.

Samsung‘un amiral gemisi serisi ve başarılı modelleri olan S Serisi için farklı stratejiler hazırlıyor. Bu stratejilerine uygun olarak da Galaxy S10 Lite adında farklı bir modeli tüketicilerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

İsmi Galaxy S10 Lite olsa da özellikleri hafif özellikler olmayacağını, aksine oldukça güçlü özelliklere sahip olacağını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S10 Lite isimli modelinin FCC (ABD Elektromanyetik Uyum Yasası Kuruluşu) de listelendiği görüldü. Bu listeleme cihazlar test aşamasındayken teknik özellikleri inceleme dolayısıyla açığa çıkıyor.

FCC isertifikasyon sürecinde Galaxy S10 Lite modelinin teknik özellikleri de bu noktada dışarıya sızmış diyebiliriz. Bu noktada teknik özellikleri incelediğimizde ise teknik özelliklerin neler olduğunu görebiliyoruz.

SM-G770F model adıyla sertifika sürecinde bulunan model Qualcomm Snapdragon 855 işlemci 8 GB Ram ve Android 10 sürümüyle karşımıza çıkıyor. 48 MP üçlü kamera, 45W hızlı şarj, 6.7″ FHD+ Super AMOLED ekranıyla gelmesi planlanan modelin özelliklerinin oldukça güçlü olduğunu söylemekte fayda var.

Renk olarak ise Beyaz, Siyah ve Mavi renklerin olduğunu bu süreçte görebiliyoruz. Yakın zamanda tanıtılması planlanan modelin fiyat aralığının nje olacağı ise şimdilik merak konusu diyebiliriz. Samsung Galaxy S10 Lite ürünüyle ilgili gelişmeler yaşandıkça sizlerle bilgisini paylaşacağız.

@ardameric