Samsung Galaxy Note Serisi’nin bir süredir konuşulan yeni üyesi Galaxy Note 10 Lite modelinin kısa bir süre sonra satışa sunulmaya hazırlandığı belirtiliyor

Samsung bir süresidir Lite uzantılı model isimlerini üst segment amiral gemisi modellerinde kullanmıyordu. Ancak bu durumun Galaxy Note 10 Lite modeliyle birlikte değişecek gibi göründüğünü söyleyebiliriz.

Son olarak gelen bilgiler, Galaxy Note 10 Lite modelinin Geekbench testinde SM-N770F model numarası ve Exynos 9810 yonga setiyle raporlandığını gösteriyor.

Bu yonga setinin daha önce Galaxy Note 9 modelinde kullanılmış olduğunu söyleyebiliriz. 10nm mimarisi üzerine kurulu olan işlemci, 7nm mimarisi kadar güçlü olmasa da, performanslı bir işlemci olarak adlandırılabilir.

Rakam dizilimine baktığımızda “SM-N9” model numarasıyla başlayan modellerin “Note” Serisinde kullanıldığını biliyoruz. Ancak burada ilgimizi çeken nokta bu modelin numarasının “SM-N7” ile başlamış olması olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung‘un global pazarlara açtığı ürünlerde model numarasının sonunda yer alan “F” kodunun genelde tek sim kartlı modellerde kullanıldığı görülmektedir. Dolayısıyla bu modelin farklı versiyonlarının da olabileceğini ve yalnızca kendi anavatanı olan Güney Kore için değil, global pazara sürülmek için hazırlanmış bir model olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz gün bu modelin klasik Galaxy Note Serisi’nin özelliği ve ayrılmaz bir parçası olan, hatta Galaxy Note Serisi‘ni Galaxy Note yapan S Pen ‘e sahip olabileceğinin bilgisi de ortaya çıktı.

Şimdilik bu bilgilerin dışında daha fazla ve detaylı bir bilgi mevcut değil. İlerleyen günlerde Galaxy Note 10 Lite ile ilgili yeni bilgiler ulaştığında, bu bilgileri de hemen Yüksek Teknoloji Haberler.com okuyucuları ile hemen paylaşacağız.

@YuksekTeknoTv