Samsung’un en çok ilgil gören modellerinden bir tanesi olan Galaxy M30s Avrupa ile aynı anda Android 10 güncellemesi almaya başladı

Samsung akıllı telefonları içerisinde tasarım ve donanım özellikleriyle tam bir fiyat/performans ürünü olarak gösterilen ve son haftalarda en çok satan akıllı telefon modellerinden bir tanesi olan Galaxy M30s, Android 10 güncellemesi Türkiye’deki kullanıcılar için sunuldu.

Markaların amiral gemisi olarak tabir edilen birçok üst segment akıllı telefon modeli halen Android 10 güncellemesini almamışken, Galaxy M30s modelinin Aralık ayı güvenlik güncelleştirmesiyle birlikte Android 10 güncellemesini alması kullanıcıları oldukça memnun etti.

Google‘ın en son Android versiyonu olan ve Pixel modellerinin kullandığı Android 10 işletim sistemi bir çok yeniliği beraberinde getiriyor. Karanlık mod, güvenlik açıkları, veri yönetimi ve daha yüzlerce hata düzeltmesi ve yeni özelliğin yer aldığı işletim sistemi Samsung‘un Android 10 uyumlu en son arayüzü olan One UI 2 ile birlikte geliyor.

Samsung, One UI 2 ile birlikte Android 10 işletim sisteminin yeni özelliklerine en stabil şekilde entegre olmasının yanında grafik ve teknik olarak da geliştirilmiş özellikler içeriyor. Yaklaşık 1.3 GB boyutunda olan güncellemeyi, hattınızın aylık internet kotasının dolmaması adına, Wi-Fi üzerinden yapmanızı öneririz.

Samsung Galaxy M30s modelinin özelliklerini şöyle bir hatırlayacak olursak. 6.4″ Infinity-U Super AMOLED 2340×1080 piksel çözünürlüklü ekran, 6.000 mAh kapasitesinde hızlı şarj (15W) özellikli batarya, 48+8+5 ‘li 3’lü arka kamera, 16 MP F2.0 geniş açılı kamera, Exynos 9611 (10nm) işlemci, 4 GB RAM, 64 GB Dahili Hafıza gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

@YuksekTeknoTv