Qualcomm Snapdragon 865 model yonga seti kısa bir süre önce tanıtılmış ve önceki Snapdragon 855 model yonga setinden % 20 daha hızlı bir CPU,% 20 daha hızlı GPU’ya sahip olduğu aktarılmıştı

Qualcomm Snapdragon 865 yonga setinin tanıtımından kısa bir süre sonra Geekbench v4 veri tabanında erken kıyaslama sonuçları ortaya çıktı. Ancak kriter 5 sonuçlarının da çok güven vermediğini söyleyebiliriz.

Gelen sonuçlara bakacak olursak, Qualcomm‘un verdiği sözler yerine gelmiş gibi görünüyor. Çok çekirdekli ve tek çekirdekli rakamlar Snapdragon 855 sonuçlarına göre % 22-23 artış kaydettiğini bize gösteriyor. Ancak Geekbench testi grafik performansı hakkında bir test bilgisini şimdilik bize sunmuyor.

Şimdi merak konusu olan yeni Exynos amiral gemisi akıllı telefon işlemcisinin nasıl bir performans göstereceği olacak. Ancak şu an için görünen, Snapdragon 865 model işlemcinin 2019 yılı içerisinde en hızlı Android yonga seti olduğu. 2020 yılında tanıtılması beklenen MediaTek işlemcisinin de güçlü olacağı belirtiliyor. Huawei, Kirin 990 5G‘yi 2019’un ilk amiral gemisi olacak olan P40 modelinde kullanması bekleniyor.

Samsung‘un özel CPU çekirdeği bölümünü kapatması ve Huawei‘in şu ana kadar tüm işlemcilerinde ARM‘yi kullanmasının, Android işletim sistemli amiral gemilerinin hangi marka yonga setini kullandıklarına bakılmaksızın aynı performansı göstereceğini söyleyebiliriz.

Bu durumun aynı zamanda, Apple‘ın işlemci performansının öngörülebilir gelecekte ulaşılamayacağı anlamına da geldiğini söyleyebiliriz.

@YuksekTeknoTv