İnteraktif ekranlar (IFP) görsel-işitsel olarak zengin içerikler verebildiği ve ek uygulamalara sahip olduğu için teknoloji ile iç içe olan günümüz öğrencilerinin derse olan ilgilerini arttırmaktadır.

Kurumsal vizyonu “hayata keyif ve kalite getirmek” olan BenQ, eğitimde teknoloji kullanımını konusunda da sürekli kendini geliştirmeyi hedefleyen bir firma olarak ultra kısa mesafe projektörlerden sonra günümüzde akıllı tahta olarak da bilinen interaktif ekranlar (IFP) özellikle K12 eğitiminde yaygın olarak kullanılmaya başladı.

55”, 65”, 75” ve 86” boyutları bulunan yeni RP serisi 4K BenQ interaktif ekranlar hava kalitesi sensörü ve EZWrite 5.0 yazılımı gibi yeni özellikleriyle mevcut serinin daha da güçlenmesini sağladığı görülüyor.

Hava Kalitesi Sensörü: Ana ekranda iç mekandaki karbondioksit oranını düşük, orta, yüksek ve çok yüksek olarak 4 seviyede göstererek içerideki hava kalitesinin gözlenmesine yardımcı oluyor. Bu veriye göre sınıftaki karbondioksit seviyesi yükseldiğinde sınıf havalandırılmalıdır. Bu bilgi sadece öğretmenlerin ve öğrencilerin genel sağlığını ve verimliliğini artırmakla kalmıyor , aynı zamanda bulaşıcı hastalıkların varlığını ve bulaşma oranlarını da azaltıyor.

EZWrite 5.0 ile Beyaz Tahtadan Fazlası: EZWrite 5.0, bir dokunuşla etkileşimli öğrenmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış en üst düzey beyaz tahta uygulaması olarak görülüyor. Bu yazılım 20 noktaya kadar çoklu dokunuş, el yazısı tanıma, veri taşıma ve aktarma, video kaydı gibi derslerde işbirliğini ve katılımı teşvik edebilecek her türlü araçla birlikte geliyor.

InstaShare Uygulaması: InstaShare uygulamasının yalnızca basit bir kurulumu ile her iki yönde de uygulanabiliyor; ekran yansıtma ile fotoğrafları, sunumları ve Full HD videoları BenQ interaktif ekrana kablosuz olarak yansıtabilir ve sonrasında diğer cihazlarla da paylaşım yapabiliyorsunuz.

Mikrop Önleyici Ekran: BenQ interaktif ekranların, yüzeylerinde biriken çoğu mikrobu öldüren ve böylece sınıflarda enfeksiyon veya salgını önleyen; toksik olmayan, dayanıklı nano iyonik gümüş çok katmanlı bir kaplama ile güçlendirilmiş olduğu görülüyor.

Akıllı Göz Bakım Çözümü: BenQ interaktif ekranlarda yerleşik olarak bulunan hareket sensörü için kullanıcıların ekrana yakın hareketlerini algılayarak sorunsuz ve rahat bir izleme deneyimi için TÜV sertifikalı Titreşimsiz Ekran (Flicker Free) ve Düşük Mavi Işık (Low Blue Light) özelliklerini otomatik olarak etkinleştiriliyor. Parlama önleyici yüzey de kullanıcılara daha rahat bir kullanım deneyimi sunmuş oluyor.

@YuksekTeknoloji