Nokia 9 PureView Android 10 güncellemesini almaya başlıyor

HMD, ikinci Android 10 güncellemesini yayınlayacağı modelin çalışmalarını tamamladı ve bugün itibariyle Nokia 9 PureView kullanıcılarına yeni güncellemeyi dağıtmaya başlıyor.

Nokia 9 PureView güncellemesinin gün içerisinde OTA aracılığıyla tüm Nokia 9 PureView kullanıcılarına ulaştırılması bekleniyor. Kullanıcıların telefonlarına bildirim paneli aracılığıyla gelecek olan bilginin ardından yeni güncelleme cihazlara indirilebilecek.

Henüz güncelleme bildirimi ulaşmayan veya bildirimden evvel güncellemenin gelip gelmediğini öğrenmek isteyen kullanıcılar, telefonlarının Ayarlar>Hakkında>Güncelleme Kontrolü yoluyla güncellemenin ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirler.

Android 10 güncellemesi, yeni özellikler ile birlikte Kasım Ayı güvenlik güncellemesini de içeriyor. Android 10 ile birlikte gelen yeni ve iyileştirilmiş özelliklerin bazılarına değinecek olursak, karanlık mod, yeni eklenen ekran hareketleriyle gezinme, akıllı cevaplama, gelişmiş gizlilik ve konum kontrolleri ve Family Link (Aile kontrol uygulaması) gibi yenilikler ilk etapta göze çarpıyor.

Android 10 güncellemesini ilk alan model ise, Nokia 8.1 modeli olmuştu. HMD yayınladığı listede 7.1 modelini de yıl sona ermeden Android 10 sürümüne güncellemeyi hedefliyor.

Nokia‘nın yayınladığı güncelleme takvimine bakacak olursak;
2019 Q4 Nokia 9 PureView, Nokia 8.1 ve Nokia 7.1
2020 Q1 Nokia 8 Sirocco, Nokia 5.1 Plus, Nokia 1 Plus, Nokia 4.2, Nokia 3.2, Nokia 3.1 Plus ve Nokia 2.2
2020 Q2 Nokia 5.1, Nokia 3.1, Nokia 2.1 ve Nokia 1

@ardameric