Multinet Up CEO’su Demirhan Şener Yüksek Teknoloji Tekno Gündem bölümüne konuk oldu

Uzun yıllardır teknoloji sektöründe edindiği tecrübeyi şu an Multinet Up CEO‘su olarak çalışmalarına yansıtan Demirhan Şener ile Türkiye‘de gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalar üzerine gerçekleştirdiğimiz sohbeti ve teknoloji gündemi üzerine yaptığı değerlendirmeler ile tüm merak edilenleri Yüksek Teknoloji Haberler.com okuyucularına aktarıyoruz.

Multinet Up olarak Türkiye pazarının içinden geçtiği süreci nasıl değerlendirdiklerini aktaran Şener, 1999 yılında yemek kartı sektöründe hizmet vermeye başladıkları günden beri dışa açık kültürü ve inovatif yönü ile fark yaratan bir şirket olduklarını ve bugün Türkiye pazarı ile dünyaya teknoloji ve know-how sağlayan yeni nesil bir finansal teknoloji şirketi olarak çoklu sektörlere uzanan bir ekosistemi yönettiklerini aktardı. BKM’nin hazırladığı şemada Türkiye’nin banka dışı tek kart şeması olduklarına değinen Şener, bilgi teknolojileri alanındaki gelişmeleri ve buna bağlı olarak ortaya çıkan dijital dönüşümü ele alış biçimlerinin bugün oldukları güçlü Multinet Up yapısına ulaşmalarını sağladığını aktardı.

Multinet Up gibi önemli ve dinamik bir marka olarak birçok yeni atılım yaptıklarına değinen Şener, yemek kartı sektöründe birçok ilke imza attıklarından da bahsetti. Teknolojiye ve Ar-Ge yatırımlarına devam ederken, her geçen gün güçlenen teknolojik alt yapımızı dokunduğumuz ekosistemlere değer yaratan projeler ile hayata geçirdiklerini, yemek kartı sektörüne her zaman ilkleri ve yenilikleri sunduklarını, müşterilerine en yeni ve ileri teknolojilerle hizmet vermek için çalıştıklarını dile getiren Şener, online çalışan ilk yemek kartını ve ilk temassız ödemeyi sunduklarını sözlerine ekledi.

Dijitalleşmenin yansımalarının her alanda farklı olduğuna değinen Şener, mobil ödeme platformlarının günlük hayattaki kullanımının artmasıyla kredi kartı ve nakit ödeme yöntemleri yakın bir gelecekte tarihe karışacağından bahsetti.

Tüm Ar-Ge projelerinde ve geliştirilen tüm ürünlerde global pazarı hedeflediklerini, geliştirdikleri mobil ödeme çözümü Pay by Up ile ödemelerin kart kullanmadan, fiziki bir ödeme alma cihazı olmadan, “karekod” ile akıllı telefon üzerinden yapılabilir olduğundan bahseden Şener, bu ürünlerini ihraç ettiklerini Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Fransa, Meksika ve Fas’ta kullanıldığını bizlere aktardı.

Şener, 2019 yılında Türkiye içinde pentest hizmeti vermeye başladıklarını. Ayrıca Up Group için de pentest hizmeti verdiklerini ve yakın zamanda Up İtalya’nın mobil uygulamasına güvenlik testi uyguladıklarını, 2020 yılında diğer ülkelere de pentest hizmeti vermeyi planladıklarını söyledi.

Yüksek Teknoloji Dergisi‘nin son sayısında Tekno Gündem bölümüne konuk olan Multinet Up CEO‘su Demirhan Şener ile gerçekleştirdiğimiz sohbetin tamamına Yüksek Teknoloji Haberler.com‘un aşağıda yer alan linkinden ulaşabilirsiniz.

@YuksekTeknoTv