LG markasının amiral gemisi modeli G8 ThinQ Android 10 güncellemesine kavuştu

Geçtiğimiz aylarda anavatanı Güney Kore‘de G8 ThinQ modeli için Android 10 Beta programına kayıt açan LG, G8 ThinQ modeli için stabil Android 10 güncellemesini yayınladı.

Güncelleme içerisinde yer alan değişikliklerin net olarak açıklanmadığı yeni yazılımın, kasım ayı güvenlik açıklarını da kapatan bir güncelleme olarak G820N20c yazılım numarası ile yayınlandı. Teni güncelleme ile birlikte LG G8 ThinQ modeli Android 10 işletim sistemine ve özelliklerine kavuşmuş oldu.

LG G8 ThinQ modeli için yayınlanan güncelleme her zaman olduğu gibi ilk olarak Güney Kore’de yayınlanıyor. Kısa bir süre sonra diğer ülke ve bölgelerde de yayınlanacağı tahmin edilen güncelleme ile birlikte LG ilk Android 10 işletim sistemli modeline kavuşmuş olacak.

Maalesef LG markası strateji olarak yazılım güncellemesi konusunda çok geride kalmakta ve kullanıcılarını mağdur etmekteydi. LG G8 ThinQ modelinde olduğu gibi güncellemeler Güney Kore ve bazı ülkelerde yayınlandıktan çok sonra diğer ülkeler güncelleme veriliyor veya bazen hiç verilmiyordu.

Şunu de eklemek isteriz. LG geçtiğimiz günlerde Android 10 Beta kayıtlarını kabul ettiği V50 ThinQ modeli için de kısa bir süre sonra yine ilk olarak Güney Kore’de stabil Android 10 güncellemesini sunacağını açıkladı.

LG G8 ThinQ modeli ülkemizde LG Türkiye tarafından satışa sunulmamış, bu model yerine daha düşük özelliklere sahip LG G8s ThinQ modeli satışa sunulmuştu. Karışıklık olmaması için bunun da altını çizmek isteriz.

@YuksekTeknoTv