Yeni iPhone modelleri 5G konusunda farklı bir tercih mi yapacak?

Apple’ın yeni ürünlerinde farklı bir 5G standartı kullanılacağı tahminleri 5G konusunda yepyeni bir sayfa açılmasına neden olabilir.

iPhone’un yeni çıkartacağı 4 model telefonu olacağı söylentileri ayrıca iki yeni modelin 6,1” diğer iki modelin ise boyutları ise 5,4” ve 6,7” olacağı tahmin ediliyor. Bu demek oluyor ki bu sene lanse edildiği gibi iki ayrı standart iPhone modeli ve iki tane de Pro dediğimiz üst segment modelle devam edecek.

 iPhone’un bu yeni dört modeliyle ilgili 5G konusunda farklı versiyonlar olacağını bize gelen söylentiler arasında. Asıl önemli olan ise bu modeller arasındaki 5G farklılıkları: Pro modellerinde mmWave 5G Network’lerden daha hızlı bağlantıya sahip olacak. Diğer iki standart iPhone modeli ise daha düşük olan 5G network bağlantısına sahip olacak.

5G konusunda Amerika tam bir bilinmez olarak tanımlansa da AT&T ve T-Mobile gibi operatörler 5G çalışmalarına hala devam ediyor. Apple’ın ve diğer akıllı telefon markalarının 5G konusundaki tutumları gün geçtikçe daha da netleşecek ve bakalım hangi markalar hangi taraflarda yer almaya karar verecekler.