Apple aksesuar yelpazesini genişletmeye devam ediyor ve iPhone 11 Serisi için yeni Smart Battery Case (akıllı bataryalı kılıflarını) hazırlıyor

Apple‘ın daha önceleri iPhone 6S, iPhone 7 modelleri ve sonrasında iPhone X, iPhone XS ve iPhone XS Max modelleri için sunduğu Akıllı Bataryalı Kılıfı (Smart Battery Case) yeni iPhone 11 serisi modeller için de sunmaya hazırlanıyor.

Kablosuz şarj özelliği olan kılıflar herhangi bir kabloya gerek kalmadan iPhone 11 modellerini şarj edebiliyor. %50 ekstra güç sunan bataryaların kullanımı, ekran üzerinden widget aracılığıyla takip edilebiliyor.

Geçtiğimiz modellerine göre bazı değişiklik içeren Smart Battery Case, tek tuşla fotoğraf ve video çekimi modlarına geçiş yapabiliyor ve anında çekim gerçekleştirebiliyor.

Qi-Sertifikasına sahip olan Smart Battery Case, aynı zamanda USB-PD lightning konnektörlü ile hızlı şarj özelliğine de sahip.

Yeni Smart Battery Case modelleri, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için satışa çıkarılmış. Beyaz, Siyah ve Pembe renkleri iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max için, Beyaz ve Siyah renkleri ise iPhone 11 modeli için tüketicilerin beğenisine sunuluyor olacak.

iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max modellerine uygun Smart Battery Case için Amerika Birleşik Devletleri’nde belirtilen son kullanıcı fiyatı 129 USD olarak belirlenmiş. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerine uygun olan Smart Battery Case ‘lerin fiyatlarının aynı olması da dikkat çekiyor.

@ardameric