200 Bin Fotoğraf Depolayan Ürün

Üst düzey depolama çözümleri üreten LaCie’nin yeni ürünü 2big Dock, RAW formatındaki 200 bin fotoğrafı ya da 4K kalitesinde 650 saatlik videoyu tek başına depolayabiliyor.

LaCie, fotoğraf ve video ile profesyonel olarak ilgilenen kişilere yardımcı olabilecek yeni depolama ürünü 2big Dock’u satışa çıkarıyor. Yüksek hız ve kapasiteyi bir arada vaat eden ürün, 20TB’lık modelinde 200 bin fotoğraf depolayabiliyor, saniyede 450MB veri akışı ile bir saatlik 4K videoyu bir dakikada aktarabiliyor.

LaCie Türkiye Yöneticisi Erhan Arslan, 2big Dock ile yüksek boyutlardaki fotoğraf ve videoların oldukça hızlı ve kolay bir şekilde aktarılabildiğini, böylece kişilerin projelerini daha kısa sürede düzenleyebileceğini belirtti.

LaCie 2big Dock üzerinde bulundurduğu bağlantı noktaları sayesinde veri akışını kolaylaştırıyor, depolamanın merkezi haline geliyor.

Full HD ve 4K çözünürlüklü ekranlara direkt bağlanabilen cihazda, SD ve Compact Flash kart yuvaları, iki adet Thunderbolt 3, USB 3.1 (USB-C) bağlantı noktaları bulunuyor. Cihaza takılan hafıza kartındaki görüntüler doğrudan Adobe Lightroom veya Premiere Pro’ya yüklenebiliyor.

Akıllı telefon ve tabletlerinizin içindeki verileri de yedekleyebileceğiniz LaCie 2big Dock, USB bağlantısı üzerinden mobil cihazlarınızı şarj edebiliyor.

LaCie 2big Dock’un içinde iki adet, Seagate’in 7200RPM ve 256MB cache’e sahip en üst seviye kurumsal diski olan IronWolf Pro bulunuyor. Bu diskler 7×24 çalışabilen, RV sensörü sayesinde titreşimden etkilenmeden okuma ve yazmaya devam edebilen özel disklerdir. Ayrıca Raid 0,1 seçeneği sunan cihaz verilerinizi iki kat koruma altına alıyor.

Gövdesi alüminyum kaplı olan ve özel fan sistemi sayesinde ısınmadan çalışabilen LaCie 2big Dock 5 yıl garantiye sahip. Cihazın 20TB dışında, 12TB ve 16TB’lık seçenekleri de bulunuyor.

@HandeArpaligil