Huawei markasının üst segment akıllı telefonlardaki en iddialı modellerinden olan P40 Pro, dikkat çekici bir tasarımla gelmeye hazırlanıyor

Huawei markasının oldukça büyük başarı yakalayan ve hem tasarım hem de donanım olarak kullanıcıların beğenisini kazanan P30 Pro modelinin yeni versiyonu P40 Pro için dikkat çekici tasarım ve donanım özellikleriyle tüketicilerin karşısına çıkmayı planladığı ortaya çıktı.

Son günlerde Huawei P40 resmi render görseli gibi görünen bir çalışma bazı ekran özellikleriyle birlikte web üzerinde dolaşmaya başladı. Birkaç gün öncesinde orijinal twitter hesabından gelen bilgide, HDR‘ı destekleyen ve DCI-P3 renk alanının % 100‘ünü kapsayan 6.57“lik FHD AMOLED ekran olan bir modelden bahsedilirken, bu modelin donanım özelliklerinin üst segment bir telefondan beklenebileceği anlaşılıyor. Bununla birlikte ön kısımda yer alan kamera bölümünde iki kamera boşluğu da göze çarpıyor.

Sızan resmi render görselinde Leica lensli kameralar, kavisli arka tasarım ve ön panel dışında bir şey gözükmüyor. Bununla birlikte tasarıma bakıldığında kavisin, Mate 30 Pro modelindeki kadar olmadığı görülüyor. Tüm bunların dışında, kamera çıkıntısının biraz daha kalın olduğu göze çarpıyor.

Tabii ki bu görsel, teknik özellik ve tasarım iddilarının hepsinin, P40 Serisi‘nin her yıl olduğu gibi Mart ayında tanıtılmasına kadar devam edeceği tahmin ediyor. Bu sebeple bu iddiaların tamamen yanlış çıkma ihtimali de mevcut. Huawei P40 Serisiyle ilgili farklı ve yeni bilgiler bizlere ulaştığında, sizlere de konuyla ilgili bilgileri aktarıyor olacağız.

@YuksekTeknoTv