Huawei, yurt dışında oldukça başarı yakalayan Nova 5T modelini Türkiye’de satışa sunuyor

Huawei, tasarımı ve teknik özellikleriyle ilgi odağı olan Nova 5T modelini ülkemizde satışa sunmaya hazırlanıyor. Yurt dışında tam bir fiyat/performans ürünü olarak dile getirilen modelin, teknik özellik ve tasarım olarak kardeşi Honor 20 ile benzer özelliklere sahip olduğu göze çarpıyor.

Huawei Nova 5T‘nin özelliklerine şöyle bir bakacak olursak, Kirin 980 (7 nm) işlemci, 6 GB Ram, 128 GB dahili hafıza, 48 MP yapay zekalı 4 arka kamera, bütünlüğü koruyan ekran dahilinde yer alan 32 MP yapay zekalı ön kamera, açma-kapama tuşuna konumlandırılmış hızlı parmak izi tarayıcı, çarpıcı 3D efektli tasarım, 22.5W Huawei SuperCharge, 3.750 mAh batarya gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Mavi, Siyah ve dikkat çekici Midsummer Purple renkleriyle satışa sunulması planlanan Huawei Nova 5T, çarpıcı renkleri, dokuları ve yansıtıcı tasarımıyla sınırsız bir alan hissi yaratıyor. 3D efekti için ışığın ve gölgenin kontrastını vurgularken, yüzeyi ve dokusuyla düz yüzeyde farklı bir deneyim sağlıyor.

Huawei Nova 5T‘nin dörtlü arka kamerası, yüksek çözünürlük, ultra geniş açı, makro ve bokeh çekim imkanı sunuyor. Bu kameralar video çekerken bir sonraki seviyeye geçmenizi de sağlıyor. Geniş manzaralardan, yakın çekimlere kadar zengin net görüntüler ve videolar çekmenize de olanak tanıyor. Güçlü fotoğraf / video algoritmalarıyla her alanda renkli, yüksek çözünürlüklü görüntüler ve videolar elde edilebiliyor.

Arka kameranın lensleri yukarıdan aşağıya doğru sırasıyla 16 MP Süper Geniş Açı Kamera, 48 MP Ana Kamera, 2 MP Derinlik Yardım Kamerası, 2 MP Makro Kamera olarak konumlandırılmış.

Huawei Nova 5T, AI destekli Süper Gece Modu, bulanık olmayan gece çekimleri için akıllı ışık algılama, görüntü parazit giderme, uzun pozlama ve sabitleme teknolojisine de sahip.

3750 mAh bataryasının 22.5 W Huawei SuperCharge sistemine sahip olması sebebiyle, yalnızca 30 dakikada %50 şarj dolumu sağlayabiliyor. Yeni nesil GPU Turbo teknolojisine sahip olan Huawei Nova 5T, CPU ve GPU işlemci performansını İyileştirerek, sürükleyici bir oyun ve performans deneyimi için Kirin 980 yongalarını kullanıyor.

Kısa bir süre sonra Huawei Nova 5T ürün incelemesiyle birlikte karşınızda olacak ve teknik detay, karşılaştırma, performans değerlendirmelerimizi sizlere Yüksek Teknoloji Tv Haberler.com kanalından sunacağız.

@ardameric