Yaklaşık altı aydır Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı’nın yaptırım kararı sebebiyle Mate 30 Pro gibi yeni akıllı telefon modellerini ülkemiz piyasasına getirmeyen Huawei Türkiye, Huawei Nova 5T modelini ülkemizde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Huawei Nova 5T modelinin sertifikasyon süreci yaptırım kararından daha önce tamamlanan bir cihaz olması sebebiyle ürünü piyasaya sürdüğü andan itibaren Google Servisleri‘nde ve güncellemeler de herhangi bir kısıtlama yaşanması söz konusu olmayacak olan model geçtiğimiz günlerde Avrupa‘da da satışa sunuldu.

Geçtiğimiz gün haberini yayınladığımız Canalys‘in raporuna göre Avrupa akıllı telefon sevkiyatları ve büyüme oranı rakamlarına baktığımızda, Huawei rakamlarının eksi veya artı yönlü bir hareket etmeyerek durağan kaldığını gözlemliyoruz.

Huawei Nova 5T modelini aslında hepimiz çok yakından tanıyoruz. Huawei Nova 5T, Huawei’in alt markası olan ve son yıllarda ülkemizde oldukça popüler olan Honor 20 modelinin kardeşi…

Tamamen cihaz boyutları ve teknik özellikleriyle aynı olan iki model, renk ve renk tasarımındaki çok ufak dokunuşlarla birbirinden ayrılıyor.

Huawei Nova 5T modelinin teknik özelliklerine kısaca değinecek olursak;
6.26″ 1080×2340 pikel 412ppi 16 milyon renk IPS LCD ekran, %84.2 ekran-kasa oranı, Kirin 980 (7nm), 128 GB Dahili hafıza, 6 GB Ram, 48MP özellikli 4 arka kamera, 32 MP HDR özellikli ön kamera, 4K video çekimi, Type-C bağlantı girişi, 3.750 mAh batarya, 22.5W hızlı şarj gibi amiral gemisi özelliklerle geliyor.

Türkiye‘de son kullanıcılara yönelik sunulacak fiyatı henüz netleşmeyen modelin yaklaşık 4.500 TL ‘lik bir fiyat etiketiyle son kullanıcılara sunulmasını bekliyoruz.

Huawei Nova 5T ile ilgili olarak Huawei Türkiye‘nin önümüzdeki günlerde yapacağı açıklama ve model hakkındaki diğer detayları da sizlerle paylaşacağız.

@ardameric