Huawei, ABD’nin ticari kısıtlamalarına rağmen yeni modellerini piyasaya sürmeye devam ediyor

Yaklaşık altı aydır süregelen ABD Ticaret Bakanlığı ‘nın uyguladığı ticari kısıtlamalarla gündemden düşmeyen son yılların gözde akıllı telefon üreticisi Huawei, kısıtlamalar karşısındaki hamlelerine devam ediyor.

Kısıtlamalardan önce sertifikasyon süreci tamamlanmış olan modellerin isimlerini değiştirerek piyasaya süren Huawei markanın satışlarına devam ederken, kazandığı pazar payını da kaybetmek istemiyor.

Huawei, alt markası olan Honor tarafından Honor 20 model ismiyle geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen ve ülkemizde de satışa sunulan modeli, geçtiğimiz günlerde Huawei Nova 5T model ismiyle piyasaya sürdü. ABD’nin ticari kısıtlamaları sebebiyle uzun süredir ülkemize de yeni model getirmeyen Huawei, Honor 20 ile birebir aynı özelliklere sahip olan Huawei Nova 5T modelini ülkemizde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Honor 20 ile aynı tasarım ve özelliklere sahip olan Nova 5T gibi Nova 5T Pro ‘da Honor 20 Pro ile aynı tasarım ve özelliklere sahip.

Huawei Nova 5T Pro ‘nun teknik özelliklerine değinecek olursak, Honor 20 Pro ‘dan farklı olarak 5.5″ 1080×2340 piksel IPS LCD 16 Milyon renk ekran ilen gelen model, Kirin 980 (7nm), 128 GB Dahili hafıza, 8 GB Ram, 48MP özellikli 4 arka kamera, 32 MP HDR ön kamera, 4K video çekimi, 4.000 mAh batarya, 22.5W hızlı şarj gibi amiral gemisi özellikleriyle gelirken, tasarım olarak Huawei Nova 5T ile aynı çizgilere sahip. Android 9.0 ile gelecek olan Huawei Nova 5T Pro modeli arayüz olarak Emui 9.1 kullanıyor.

@YuksekTeknoTv