Fotoğraflarınızı paylaşmanın yeni bir yolu

Mesajlaşma özelliğini uygulamasına ekleyenlere bir marka daha eklendi. Fotoğraflarını yedeklemek ve paylaşmak için çok yaygın kullanılan uygulamalardan biri olan Google Fotoğraflar (Photos) yepyeni bir özelliğe daha sahip olacak.

Google fotoğraflarla ilgili olan bu uygulamasına neden mesajlaşma özelliği ekledi? Bu sorunun cevabı kullanıcı deneyimleri ve deneyim geri dönüşlerinde yatıyor. Kullanıcıların çoğu fotoğrafları için Google Fotoğraflar uygulamasını kullansa bile paylaşmak istedikleri resimleri başka mesajlaşma uygulamaları üzerinden birbirleriyle paylaşıyorlar.

Google daha önceki senelerde Allo isimli bir mesajlaşma uygulamasını büyük beklentilerle duyurmuştu. Fakat Allo beklendiği gibi kullanıcılar tarafından benimsenip kullanılmadı. Bu nedenle de Google Allo uygulamasını sonlandırma kararını almıştı.

Bu uygulamada geliştirdiği yazılımı biraz daha değiştirerek direk Fotoğraflar uygulamasına ekleyen Google fotoğraf paylaşımı konusunda kullanıcılarına hız ve pratiklik vaadediyor. Örneğin paylaşacağınız tek fotoğraf için bir albüm yaratıp onun linkini paylaşmak yerine sadece o resmi Google hesabı olan diğer kişiye bu mesajlaşma uygulaması üzerinden gönderebileceksiniz. Aynı şekilde size gönderilen bir resmi ya da videoyu indirip kaydetmek de çok kolay olacak.

Bu yeni özellik henüz Google kullanıcılarının kullanımına açılmadı ama büyük ihtimalle gelecek haftalarda Google Fotoğraflar uygulamasının güncellemesiyle akıllı telefon ve tabletlere indirilebilir olacak.