Sınır tanımayanlar ve Dünya’yı değiştirenler için

Apple geçtiğimiz günlerde yeni MacBook Pro 16″ modelini teknolojiseverlerin beğenisine sundu ve akabinde teknoloji meraklılarının yorumları merak edilir hale geldi.

Apple yeni MacBook Pro 16″ modelinde 8 çekirdekli işlemciye yer verirken modelin tüm teknik özelliklerini en üst seviyeye taşıdı diyebiliriz.

Butterfly Klavye de yerini yeni MacBook modelinde Magic Klavye’ye bıraktı. Oldukça fazla beğenilen ama bazı serilerinde sorun yaşanan Butterfly Klavye yerine kullanılan yeni Magic Klavye oldukça beğeni topladı.

Intel Core i9 işlemci, daha gelişmiş termal tasarımı sayesinde daha uzun süre, daha yüksek performans sunabiliyor. Üstelik 4 çekirdekli MacBook Pro’ya göre performansı 2,1 kata kadar daha güçlü.

MacBook Pro’nun termal mimarisinin, optimum hava akışı için gelişmiş fan kanatlarına sahip daha büyük pervanelerle ve daha etkili soğutma için ısıyı daha fazla dağıtan kanatçıklarla tamamen yeniden tasarlandığı görülüyor.

AMD Radeon Pro 5000M serisi, bir MacBook Pro’da şimdiye kadar görülmüş en iyi grafik işlem gücünü sunuyor. 16 inç MacBook Pro’nun başlangıç modeli, önceki neslin başlangıç modeline göre iki katın üzerinde hız sağlıyor.

Bir dizüstü bilgisayarda bugüne kadar sunulan en yüksek pil kapasitesine sahip olduğunu söyleyebiliriz. 100 watt-saatlik lityum polimer pil, daha büyük ekrana güç vermenin ve daha yüksek maksimum sürekli güç sunmanın yanı sıra daha uzun pil ömrü de sağlıyor.

Apple MacBook 16″ hakkında tüm detaylı bilgilere yeni sayısı bugün yayınlanan Yüksek Teknoloji‘nin Tekno Yeniler bölümünden ulaşabilirsiniz. Yüksek Teknoloji’nin yeni sayısına, aşağıda yer alan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.haberler.com/teknolojinin-kalbi-simdi-haberler-com-da-atiyor-12629965-haberi/

İşte karşınızda yeni Apple MacBook Pro 16″

@YuksekTeknoTV