Teknoloji ve bilişim medyasının Türkiye’de istenilen noktaya gelebilmesi ve dünyada yer alan benzer kuruluşlara örnek olabilmesi için çalışmalarına tüm hızıyla devam eden, içinde bulunduğumuz 2018 yılında 20. Yılını kutlayan ve Türkiye’nin önemli STK’larından bir tanesi olan Bilişim Medyası Derneği (BMD), 24.06.2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimin ardından açıklamada bulundu.

Seçim sonrasında yayınlanan açıklama aşağıda yer almaktadır.

“Ülkemizde merakla beklenen yeni yönetim sisteminin ilk seçimi 24.06.2018 tarihinde gerçekleştirildi. Katılımın oldukça yüksek olduğu seçim, demokratik bir şekilde, herhangi bir problem yaşanmadan tamamlandı.

Bilişim Medyası Derneği (BMD) olarak; yaklaşık 56 Milyon seçmen ile dünyaya örnek olacak bir katılım oranı yakalayan ve demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimin ülkemiz için hayırlı olmasını diler, seçim sürecinde yaşanan kırgınlıkların ve tartışmaların en kısa sürede unutularak, kutuplaşmadan uzak, ortak payda olan ülkemiz menfaati için aynı noktada buluşulmasını temenni ederiz.

Yeni dönemde üretim, ihracat, bilişim ve teknoloji yatırımlarının arttırılması ve buna bağlı olarak istihdam oranının yükselmesine yönelik çalışmaların hızlandırılması çok büyük bir önem taşımaktadır. Ekonomik, sosyal ve hukuki alanda yapılması planlanan yeniliklerin en hızlı şekilde hayata geçirilmesi, desteklerin ulaşılabilir olması ve yönetim sisteminin getireceği yeniliklerin, tüm kurumlarda hızlı bir şekilde benimsenmesi ve tamamlanması da oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Bilişim Medyası Derneği (BMD) ve birlikte ortak çalışmalar yürüttüğümüz STK’ lar olarak, sektörlerin gelişimine katkıda bulunmaya, ülkemiz ve üyelerimiz için her alanda görev üstlenmeye, çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Belirsizliklerin sona ermesini arzuladığımız bu önemli seçimin ardından, ekonomik gelişmelere ve yeni projelere odaklanarak, koymuş olduğumuz hedeflere en hızlı şekilde ulaşma planımız devam etmektedir.

Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diler, bilişim ve teknoloji medyasının yanı sıra, tüm sektörlerde başarı yakalayan bir Türkiye görmeyi temenni ederiz.”

@HandeArpaligil