Bilişim Medyası Derneği, Türkiye’nin önemli veri merkezlerinden bir tanesi olan Radore ile bir araya geldi

Bilişim ve Teknoloji sektöründe yer alan kurumlarmarkalar ve ajanslarlagörüşmelerine ara vermeden devam eden Bilişim Medyası Derneği (BMD), dün akşam Türkiye’nin en önemli veri merkezlerinden bir tanesi olan Radore ile bir araya geldi.

 

Bilişim Medyası Derneği Yönetim Kurulu ile Radore Genel Müdürü Sadi ABALI’nın bir araya geldiği gecede, bilişim ve teknoloji sektörünün gelişimi ve sektör medyasınınTürkiye’ deki durumu hakkında görüşmelerde bulunuldu.

Bilişim Medyası Derneği Başkanı Musa SAVAŞ yaptığı konuşmada; Türkiye’ de bilişim ve teknoloji medyasının gelişimi için her zamankinden daha fazla çaba sarf ettiklerini, üyelerinin sektörde yaşadığı sorunlara çözüm arayışında olduklarını ve daha iyi bir sektöre ulaşmak için çalıştıklarını dile getirdi. Tüm markalardan istediklerinin Radoreiçin de geçerli olduğunu, bilişim ve teknoloji medyasının daha iyi bir geleceğe kavuşması için BMD’ye destek olunması gerektiğini dile getirdi.

Sadi ABALI, gecede yaptığı konuşmada; Radore olarak bilişim ve teknoloji medyasına olan desteklerinin var olduğu ve bu desteğin Bilişim Medyası Derneği’nin de yönlendirmesiyle doğru noktalarda optimize edilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bilişim Medyası Derneği Genel Sekreteri Arda MERİÇ ise; Sektörün tüm oyuncuları ile iletişim haline geçeceklerini, kamu kurumumarka ve ajanslar ile sektörün daha iyi bir konuma gelmesini ve altyapısı sağlam olarak güçlenmesini sağlayacaklarını belirtti. Derneğe sektörün önemli isimlerinin üye olduğunu, şu an Türkiye ve Dünya gündeminde olan Sosyal Medya’nın gelişimine uzak kalmayarak, bilişim ve teknolojialanında sosyal medyada aktif olarak rol alan isimleri de Bilişim Medyası Derneğiailesine katacaklarını söyledi. Bu bağlamda geceye katılan ve yeni üyeliklerini gerçekleştirilen televizyoninternet ve sosyal medya dünyasının isimlerinden bahsetti.

Gerçekleştirilen buluşmaya;
Bilişim Medyası Derneği (BMD) Yönetim Kurulu Üyeleri;
Musa SAVAŞ (Başkan), Cem KIVIRCIK (Başkan Yardımcısı), Arda MERİÇ (Genel Sekreter), Ceyhun MISIRLIOĞLU (Kurul Üyesi), Hasan GENÇ (Kurul Üyesi)

Bilişim Medyası Derneği (BMD) Dış İlişkiler;
Hande ARPALIGİL

Bilişim Medyası Derneği (BMD) Yeni Üyeleri;
Çetin ÜNSALAN, Elif TÜTÜNCÜ, Kaan ARLI, Savaş ÖNEMLİ, Serpin ALPARSLAN

Radore Yönetimi;
Sadi ABALI

katıldı ve Bilişim Medyası Derneği (BMD) ve Radore görüşmesinin sonunda, gelişmelerin takip edilmesi adına önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelinmesi için takvim belirlenmesi kararlaştırıldı.

@HandeArpaligil