Uzun bir süredir gündemi meşgul eden Black Friday indirimleri sona erdi ve şimdi sıra Cyber Monday indirimlerine geldi

Bir süredir kafamızı nereye çevirsek bir kampanya, bir indirim söylemi yaşadığımız indirimli Cuma Günü‘nü, yurt dışındaki adıyla Black Friday‘ i geride bıraktık. Peki indirimler bitti mi? Cevabımız hayır. Şimdi sırada Pazartesi Günü indirimleri, yani yurt dışındaki ismiyle Cyber Monday (Siber Pazartesi) var.

Sizlere geçtiğimiz hafta, planlanan indirimlerden ve indirimlerin gerçek olup olmadığından bahsetmiş, hatta bu konuyu Arda Meriç ve Yeşim Mutlu, Yüksek Teknoloji TV kanalının “Tekno Gündem” bölümünde sizler için değerlendirmişti.

Yüksek Teknoloji olarak, Cuma Günü bitiminde ve akabinde hafta sonu tüm indirimleri takip ettik. Edindiğimiz izlenim ise, maalesef reklamı yapılan boyutta bir indirim olmadığı ve tüketicilere olağanüstü bir indirimin yansımadığı şeklinde.

Peki, Pazartesi Günü Cyber Monday indirimlerinde gerçek indirimler yapılabilir mi? Bu sorunun cevabı herkesin merak konusu diyebiliriz. Elbette gerçek indirimler yapılabilir, bunun için markaların gerçek indirimleri uygulamak istemesi yeterli.

Yurt dışında daha çok teknoloji markalarının indirim yaptığı bir gün olarak bilinen Cyber Monday için ülkemizde yalnızca teknoloji markaları değil, farklı sektör markaları da hazırlık yaptılar ve pazartesi günü indirimler yalnızca teknoloji markaları tarafından değil, farklı sektör markaları tarafından da uygulanacak.

Cuma günü az adette ürüne uygulanan indirimler sonucunda maalesef mağazalarda yaralanmaların da yaşandığını göz önüne aldığımızda, daha önce de bahsettiğimiz gibi sizlere indirimlerin gerçek indirim olup olmadığını iyi araştırmanız ve stokların doğru olup olmadığını öğrenmeye çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın ki, hiçbir indirim sizlerin sağlığından daha önemli değildir.

@YuksekTeknoTv