Asus’un amiral gemisi modellerinden olan ve 2018 yılında ülkemizde de satışa sunulan ZenFone 5z modeli için Android 10 güncellemesi dağıtılmaya başlandı

Kasım ayının başlarında yeni amiral gemisi modeli olan ZenFone 6 modeline Android 10 güncellemesini dağıtan Asus, 2018 yılında ülkemizde de satışa sunulmuş olan ZenFone 5z modeline Android 10 güncellemesini sundu.

ZS620KL model numarasıyla anılan Asus ZenFone 5z modeli 100.04.44.98 versiyon numaralı güncelleme ile Android 10 işletim sistemine kavuşmuş oldu.

Android 10 ile birçok yeni özelliğe kavuşan Asus ZenFone 5z modelinin içinde dahili olarak gelen birçok Asus uygulamasının da yeni güncelleme ile kaldırıldığı farkediliyor.

Yeni güncelleme ile gelen yeni ve geliştirilmiş özelliklere şöyle bir bakacak olursak;
* Android 10 sistem güncellemesi
* Google Play sistem güncellemesi desteği
* Page Marker, ZeniMoji, Selfie Master, Beauty Live, Kids Mode, Easy Mode, Hava Durumu Animasyon Ayarları, AI Şarj, WebStorage, Go2Pay, Safeguard, ve File Manager içerisinde yer alan Yandex Cloud uygulamaları kaldırıldı
* Arena of Valor, PUBG, Vainglory, ve Injustice 2 oyunlarının ikiz uygulama desteği kaldırıldı
* Tema ve Cihaz Yönetimi ayarları, Geliştirilmiş Ayarlar bölümüne taşındı
* Bazı 3. parti uygulamaların Android 10 ile uyumluluğu sağlandı
* APN ayarları güncellendi

Güncelleme bu hafta içerisinde tüm Asus ZenFone 5z modellerine OTA aralığıyla ulaştırılmış olacak. Güncelleme bildirimi henüz kullandığınız cihaza düşmediyse, menü üzerinden ayarlar>sistem >sistem güncellemesi yolunu takip ederek güncellemenizi kontrol edebilirsiniz.

@YuksekTeknoTv