Samsung’un amiral gemisi modellerinden olan Galaxy Note10 ve Galaxy Note10+ Android 10 güncellemesini almaya başlıyor

Geçtiğimiz günlerde amiral gemisi serisi Galaxy S10 ailesine Android 10 güncellemesini sunan Samsung, bir diğer amiral gemisi serisi olan Galaxy Note10 Serisine Android 10 güncellemesini sunmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda Android 10 Beta güncellemesini Galaxy Note10 Serisi kullanıcılarına sunan Samsung, şimdi de stabil Android 10 güncellemesini sunmaya başlıyor. Paket içeriğinde Android 9 Pie ile gelen Galaxy Note10 Serisi artık Android 10 özelliklerine stabil versiyon ile kavuşmuş oluyor.

Daha önce Galaxy Note10 Serisi modelleri için Android 10 güncellemesini 20 Ocak 2020 tarihi itibariyle sunacağını resmi olarak açıklayan Samsung, Beta sürecinin beklenen daha iyi olması sebebiyle stabil güncellemeyi daha erken yayınlamaya karar verdi.

Galaxy S10 Serisi için güncellemenin dağıtımını ilk olarak yayınlayacağı ülke olarak Almanya’yı tercih eden Samsung, Galaxy Note10 Serisi modellerinde de güncellemeyi ilk dağıtan ülke olarak Almanya‘yı seçti.

One UI 2 güncellemesini de içerisinde barındıran Android 10 güncellemesinin boyutu ise yaklaşık olarak 2 GB boyutunda. Güncelleme kısa bir süre diğer bölgelerde ve ülkemizde de dağıtılmaya başlanacaktır. Eğer önümüzdeki günlerde güncelleme bildirimi halen almamış olursanız, ayarlardan yazılım güncellemesi kısmını kontrol edebilir ve en son Android 10 sürüm güncellemesini indirebilirsiniz.

@YüksekTeknoloji