Sağlam ekran koruyucu ve kılıf olmadan binlerce liralık akıllı telefon ve tablet kullanılır mı?

Akıllı telefon ve tablet fiyatlarının son yıllardaki yükselişini göz önüne aldığımızda, her an yanımızda olan bu ürünleri korumanın öneminin daha da arttığını görüyoruz.

Binlerce lira verdikten sonra satın alınan ürünlerin başına bir şey gelse, hem işler aksıyor, hem de mali açıdan sıkıntılı bir süreç başlıyor. Bu sebeple özellikle ürün satın alırken mutlaka ekran koruyucu ve kılıfı da yanında almanızı öneriyoruz. Önceden önlem almak birçok problemin yaşanmasına da engel olmuş oluyor.

Peki ekran koruyucu ve kılıf alırken nelere dikkat edilmeli, fiyat aralıkları ne olmalı, kaliteli ürün olup olmadığını nasıl anlarız gibi birçok soru insanın kafasında ister istemez beliriyor.

Öncelikle satın almış olduğunuz akıllı telefon veya tabletin değerinin, ekran koruyucu ve kılıf seçiminde oldukça etkili olduğunu söylememiz gerekiyor. Bütçeye uygun ürün seçilirken, kaliteden taviz vermemek de oldukça önemli.

Piyasada yer alan birçok ekran koruyucu maalesef birer yapışkanlı jelatinden ibaret. Evet, yanlış duymadınız sadece jelatin. Bu tür ürünler akıllı telefon veya tabletinizi korusa korusa tozdan korur. Tabii üzerine toz çekmeme özelliği varsa. Piyasada yer alan kılıflar da durum aynı Ürününüzü koruması için satın aldığınız kılıf daha takarken ürününüzü çiziyor.

Ekran koruyucu ve kılıf alırken nelere dikkat edilmeli.
1) Ürünü satın aldığınız yer: Satın almayı planladığınız ürünü güvenilir bir zincir mağaza, operatör mağazası veya online alışveriş mağazasında temin edebilirsiniz. Ama dikkat edin bazen yüksek prim alan personeller tüketicileri yanlış veya pahalı ürünlere yönlendirebiliyorlar.
2) Ürünün markasına bakın: Ürünün gerçekten kaliteli olup olmadığını, kaç yıldır piyasada ve ülkemizde olduğunu iyi araştırın.
3) Ürünün kalite kontrol kodu (QR) koduna bakın: Kaliteli markaların ürünlerinin içerisinden ürünün orijinal olup olmadığını sorgulayabileceğiniz özel kodlar çıkar. Bu kodlar ile ürünün orijinalliğini online olarak kontrol edebilirsiniz.
4) Resmi sitelerinden fiyatlarını araştırın: Markaların resmi sitelerinden ürününüze uygun modellerin son kullanıcı fiyatlarını kontrol edin. Böylece hem doğru hem de kampanyalı fiyatları yakalayabilirsiniz.
5) Ürün yorumlarını okuyun: Daha önce ürünü satın almış tüketicilerin internet üzerinde yaptığı yorumları okuyun.

Bizim yaptığımız araştırmalar ve tüketici geri dönüşlerine göre Türkiye‘de ekran koruyucu ve kılıf olarak Buff markasının öne çıktığını görüyoruz. Kullanmış olduğunuz veya satın alacağınız ürünler üst segment pahalı ürünler ise Buff markasını tercih edebilirsiniz. Orta ve giriş seviyesi ürünler almayı planlıyorsanız da Blogy markasını fiyat/performans ürünü olarak tercih edebilirsiniz.

@ardameric