Samsung’un ilk katlanan akıllı telefon modeli Galaxy Fold 1 milyon adet satış rakamına ulaştı

Katlanabilir ekrana sahip olmasının yanısıra yüksek fiyatıyla daha çok ilgi çeken Galaxy Fold’un lansmanı senenin başlarında yapıldı. Şubat ayındaki lansman sonrası raflardaki yerini alacakken bazı sorunlar nedeniyle geri toplatılan Fold daha sonra tekrar satışa sunuldu.

Ülkemizde satılmayan Galaxy Fold satışa sunulduğu Eylül ayından bugüne kadar 1 Milyon kullanıcı tarafından satın alındı ve aktif olarak kullanılıyor. Satılan ülkelerde 2,000$ gibi yüksek bir fiyat etiketine sahip Galaxy Fold 7.3-inçlik yarıya katlanabilen bir ekrana sahip. Akıllı telefon pazarında yer alan birçok marka fiyat konusunda rekabetçi olmaya çalışırken ilk kez bu kadar yüksek fiyat etiketine sahip bir telefon 1 milyon adet gibi iddialı bir satış rakamına ulaştı.  

Pazarda bu fiyat aralığında bir akıllı telefona böyle bir talep olacağını kimse beklemezken Samsung’dan gelen bu açıklamadan sonra Samsung da dahil diğer markalar da eminim ki gelecek sene için bu segment için de ayrı bir akıllı telefon modeli çıkartmayı düşüneceklerdir. Samsung şimdiden kendine gelecek sene için 6 milyon adet katlanabilir ürün satış hedefi koymuş bile..